Tehnician CPDT

  • Tura
  • Bucuresti

Website Grup Feroviar Roman

Grup Feroviar Roman angajeaza tineri absolventi/masteranzi ai Facultatii de Transporturi, pentru postul de tehnician CPDT (sediu Bucuresti/Pipera).

Cerinte:
– Studii superioare (facultatea de transporturi );
– Motivatie pentru domeniul transporturilor feroviare;
– Abilitati de comunicare si socializare;
– Capacitate buna de organizare si coordonare a propriilor activitati si sarcini;
– Rezistenta la stres;
– Lucrul in ture.

Descrierea postului:
– Asigura cu personal de deservire trenurile din programul de circulatie aprobat, manevrele necesare si alte activitati adiacente, urmarind totodata o gestionare eficienta a personalului,
– Participa la intocmirea programului de circulatie zilnic si la rectificarile la program,
– Tine evidenta operativa, cu ajutorul aplicatiei informatice, a intregului personal de deservire a trenurilor,
– Identifica personalul apt pentru deservirea fiecarui tren din program utilizand informatiile furnizate de aplicatia informatica – Comanda Personalului,
– Completeaza fisa tehnica privind asigurarea trenurilor din program cu personal cu toate datele cerute de formular,
– Identifica si asigura locomotivele necesare punerii in practica a programului de circulatie aprobat, cu consultarea dispecerului

Oferta:
– salariul si bonusurile se discuta in cadrul interviului.
– stagiu pregatire
– posibilitati de dezvoltare si promovare

Candidatii interesati sunt rugati sa transmita CV-ul la adresa resurse_umane@gfr.ro.

Relatii si detalii suplimentare – tel 0725 440611.