Functionar administrativ / Inspector resurse umane

Website Rail Cargo Carrier Romania

Candidatul ideal

Studii superioare absolvite;
Persoana comunicativa, atenta la detalii, organizata si autonoma;
Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point);
Experienta de lucrul in programul de salarizare Wizsalary minim 1 an;
Cunostinte bune de limba engleza;
Experienta profesionala minim 1 an in domeniu;
Atestat de Inspector Resurse Umane;
Cunostinte bune de legislatie specifica resurselor umane;
Experienta in administrarea documentelor de personal;
De preferat cunostinte de salarizare si recrutare.

Descrierea jobului

Intocmirea contractelor individuale de munca si a documentelor de angajare (completare dosar personal-se asigura ca toate documentele necesare sunt completate, solicita candidatului documentele necesare angajarii);
Intocmirea actelor aditionale de modificare a elementelor contractuale precum si a celor de incetare a activitatii;
Asistarea noului angajat in completarea tuturor documentelor de personal;
Administrarea si arhivarea dosarelor de personal;
Tinerea evidentei dosarelor de medicina a muncii (programarea angajatilor  la controlul medical la angajare, periodic, la revenire in activitate sau alte situatii care se impun conform legii) si se asigura ca toti salariatii au fisa de aptitudine valabila;
Emiterea de adeverinte necesare angajatilor (pentru banca, medic de familie, venit, etc.)
Oferirea de suport proceselor de salarizare si de administrare personal;
Actualizarea si mentinerea bazei de date specifice domeniului;
Gestionarea REVISAL  si depunerea online;
Efectuarea activitatii de payroll (calcul salarial, întocmire state de salarii, fluturași de salarii, declarații salariale, rapoarte etc.) cu ajutorul programului Wizsalary;
Colaborarea cu institutiile abilitate (ITM, AJOFM, Casa de pensii etc.).

Beneficii oferite

Training de specializare;
Pachet salarial motivant care reflecta performata;
Posibilitati reale de promovare in cariera;
Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa.

DESCRIEREA COMPANIEI

Rail Cargo Carrier România este membră a Rail Cargo Group – divizia de transporturi feroviare de mărfuri a ÖBB. Ca inovaţie unică pe piaţa locală a transporturilor feroviare, Rail Cargo Carrier România utilizează locomotive de ultimă generaţie, oferind astfel clienţilor săi toate avantajele rezultate din utilizarea aceluiaşi material rulant de tracţiune de la încărcare până la destinaţie.
Serviciile Rail Cargo Carrier România sunt axate pe punctualitate, siguranţă, flexibilitate şi profesionalism.
Rail Cargo Carrier este ramură internațională de producție a Grupului Rail Cargo și combină unități de producție în Bulgaria, Germania, Italia, Croația, Austria, România, Slovacia, Slovenia, Cehia și Ungaria. Datorită procesului constant de internaționalizare, primim cu brațele deschise toate solicitările deschise venite din partea candidaților motivați și interesați să întărească echipa noastră internațională .